A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів "Варвинський ліцей №2" Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області

Новини

Дата: від до Скинути

Дзвонами пам'яті стукає в скроні війна...

8 травня Україна разом із рештою Європи та світу відзначатиме 80-ту річницю перемоги над нацизмом. Понад 6 мільйонів українців воювало в лавах Червоної Армії, сотні тисяч — у складі рухів опору та армій союзників антигітлерівської коаліції. Фронт прокотився всією нашою територією двічі, а загальні людські втрати українського народу склали вісім мільйонів загиблих: 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових. Ми бережемо памʼять про Другу світову війну, якою була опалена кожна українська родина. Адже українці, як ніхто інший, розуміють, що таке війна. Хто не пам'ятає свого минулого - приречений пережити його знову.

09:00 08.05.2025

4 травня - міжнародний день протидії булінгу

Булінг - це насильство. Не просто пустощі чи грубість, а особлива форма взаємин, яка з часом переростає в постійне знущання. Кривдники можуть знайти безліч причин, щоб цькувати слабшого: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо. Часто діти можуть цькувати через те, що бажають самоствердитись і завоювати авторитет в очах колективу однокласників, аби їх боялися та поважали. У цькуванні в школі завжди є три групи: потерпілий (жертва), кривдник (булер, агресор), спостерігачі (свідки або безпосередні очевидці ситуації булінгу). У разі, якщо булінг (цькування) вчиняється групою осіб, то зазвичай серед кривдників(ниць) виділяється лідер(ка), а також один або кілька послідовників(ниць). Частіше за все люди, які цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу. Зупинимо булінг разом!

13:40 05.05.2025

Весняна екологічна акція "Хто, як не ми?!"

Учні ліцею провели цю неділю з користю, прибравши понад 6 мішків сміття у лісі. Під час акції "Хто як не ми?" розвішували заклики берегти природу. Нагородою за працю став веселий пікнік з іграми у волейбол на пляжі. Віримо, що цей приклад надихне інших дбати про чистоту довкілля!

17:04 04.05.2025

Чорнобиль не має минулого...

Чорнобиль... Скільки б не минуло років - це слово полум'янітиме в нашій пам'яті чорним вогнищем скорботи. Чорнобиль - це мука і трагедія,  подвиг і безсилля, це пам'ять і наш нестерпний біль.

13:53 25.04.2025

Великодній кошик для Героя

Весна розквітає, а разом з нею наближається світле свято Великодня – символ перемоги життя над смертю, добра над злом. У цей особливий час ми згадуємо тих, хто щодня стоїть на захисті Батьківщини, оберігаючи наш спокій та даруючи можливість зустріти свято у мирі.

14:35 18.04.2025

Прибирімо цифрове сміття!

Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it Ukraine, спільно з Міжнародним молодіжним рухом School Recycling World, планують проведення міжнародної акції цифрового прибирання Digital Cleanup, яке приурочене Міжнародному дню Землі (22 квітня).  Цифрове прибирання — це унікальна можливість зменшити кількість цифрового сміття, яке накопичується на наших пристроях: застарілі файли, дублікати фото, невикористані додатки, електронні листи та спам. Всі ці дані споживають енергію у дата-центрах, що спричиняє викиди CO₂ та впливає на довкілля. Цифрове прибирання передбачає очищення пристроїв від зайвих файлів, фото, відео та дублікатів; видалення невикористаних додатків зі смартфонів і комп’ютерів; очищення електронної пошти від спаму та старих повідомлень; відписку від зайвих розсилок і вимкнення непотрібних сповіщень; оптимізацію використання хмарного сховища; зменшення цифрового сліду в соціальних мережах, а також підвищення цифрової безпеки та конфіденційності. Приєднуйтеся!

10:13 18.04.2025

День довкілля-2025

День довкілля - це чудова нагода вкотре наголосити на важливості відповідального ставлення до навколишнього середовища. Тому сьогодні діти та всі педагогічні працівники взяли участь у квітневому впорядкуванні території закладу освіти. Під  час  колективної роботи лунав дитячий сміх, жарти, а  результат - охайна територія і піднесений настрій учасників акції. Тож підтримуймо чистоту в закладі та за його межами постійно!

15:30 16.04.2025

Високі злети

Найбільше багатство людства – природа. Любити, берегти красу нашої планети вчить своїх вихованців Тетяна Андріївна Приліпко. Пишається учителька ученицями 8-А класу Небрат Софією та 9-А класу Турчин Соломією, які брали участь у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з географії та отримали дипломи ІІІ ступеня. Щиро вітаємо Софію і Соломію та їх учительку з досягненням таких високих результатів. Бажаємо дипломантам високих злетів!

10:12 14.04.2025

Не паліть суху траву!

Пам'ятайте: спалювання сухостою – це порушення закону та серйозна загроза для довкілля і безпеки! Неконтрольоване горіння може спричинити велику пожежу, яка знищить майно, завдасть шкоди екосистемі та здоров'ю людей.

10:31 11.04.2025

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРА! 90 років із дня народження Варфоломеєва Анатолія Олександровича

Анатолій Олександрович народився 11 квітня 1935 року в селищі Варва Варвинського району Чернігівської області. Корінний перекопівець. У 1943 році вступив на навчання до Варвинської загальноосвітньої школіи та закінчив її в 1953. Після школи  почав трудову діяльність афішером та контролером Варвинського районного будинку культури. У 1955 році  Анатолія Олександровича направлено на шестимісячні постійні курси диригентів, хормейстерів у Львівський культосвітній технікум, а з 1956 по 1958 роки він – художній керівник Варвинського районного будинку культури. Поряд із цією роботою з 1957 року і аж до 1996 працював учителем музики Варвинської середньої школи. З 1996 по 2005 роки викладав музику в нашому закладі освіти. З 1970 по 1974 роки заочно здобував освіту в Ніжинському культосвітньому училищі, яке  закінчив  із відзнакою за спеціальністю «Культосвітня робота», «Диригент-хормейстер».  У 2005 та 2006 роках працював учителем музики Богданівської школи. Як музикант-віртуоз, володіє баяном, духовими та струнними інструментами, синтезатором. Із 1995 вийшов на заслужений відпочинок за віком. Був головою профспілки Варвинської середньої школи протягом 20 років.  Гордиться своїми талановитими учнями: Косаренком Андрієм, Гундир Світланою, Тунік Світланою, Кавенко Ніною, Скудним Олександром, Хорт Наталією, Скоромець Златою, Давидовою Анастасією, Гуриним Анатолієм, Мачульною Тетяною, Зубом Олегом і Зубом Сергієм. Написав "Гімн Варви", "Гімн Варвинської районної гімназії", поклав на музику вірші Зубицької Наталії, Рагулі Ніни та власні. Анатолія Олександровича відзначено Нагрудним знаком «Відмінник народної освіти УРСР» у 1989 році. Нагороджено Грамотою Міністерства освіти і науки України в 1970 році, має близько 30 грамот обласного та районного рівнів, а також медаллю «За доблесний труд» у 1970 році та медаллю «Ветеран праці» у 1990. Має двох доньок (Людмилу і Тамару), онуків (Дмитра та Олену), правнуків (Варвару, Дениса, Володимира, Софію).  Його захоплення - фотографування, радіосправа, фототехніка, рибалка. Педагогічний колектив КЗЗСО І-ІІІ ступенів «Варвинський ліцей №2» щиро та сердечно вітає шановного Анатолія Олександровича з поважним ювілеєм. Зичимо міцного здоров’я, довгих років життя, миру та злагоди!

08:30 11.04.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень