A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів "Варвинський ліцей № 2" Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області

Бібліотека

 

 

Дата: від до Скинути

Хустку, хустинку жовту і синю носить сьогодні вся Україна!

Днем української хустки визначено 7 грудня. Уперше його відзначили у 2019 році, з того часу святкують щорічно. У цей день жінки та дівчата одягають хустки, проводять майстер-класи з правильного зав’язування й носіння української хустки, поширюють флешмоби та фото у соціальних мережах, відвідують тематичні фотосесії. У давнину хустка символізувала оберіг, була обов’язковою для носіння заміжніми жінками. Святкування та флешмоб української хустки започаткували у Вінниці. 2020 року встановлено національний рекорд: міжнародний флешмоб впродовж доби. Cвято набуває поширення і за кордоном, адже багато українок вимушено полишили рідні домівки.

08:00 07.12.2023

Голодомор: говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди

Сторінки історії нашої держави необхідно знати кожному та пам’ятати завжди. Сьогодні шестикласники з Ольгою Миколаївною Майстренко говорили про  наймасштабніший штучний Голодомор,  організований радянською владою у 1932 – 1933 роках. Цьогоріч виповнюється 90 років із тих трагічних подій, тож учні, переглянувши документальний фільм «Червоне намисто», виготовили Незабудки Пам’яті, об’єднавши їх у панно на карті України. Запалена свіча своїм вогнем огорнула пам’ять людей, які втратили життя під час Голодомору, а коровай, розділений між учнями, був особливо смачним.

12:37 23.11.2023

Посвята в читачі

Людина, яка любить і вміє читати, має багато розумних, добрих, вірних друзів. Книги також можна назвати друзями! З ними вона зустрічається ще в дитинстві та не розлучається до старості. З метою виховання любові до книжки й розвитку інтересу до читання в  бібліотеці  нашого закладу  відбулась посвята другокласників у читачі. Діти, разом із бібліотекарем, пригадали правила поводження з книгою. Кожен учень отримав «Пам'ятку читача» (правила поводження з книжкою). Бібліотекар провела екскурсію по книжковому Читаймісті, яке зветься Бібліотекою, познайомила дітей із жителями цього міста – книгами. Школярі зобов’язалися бути активними читачами бібліотеки, цінувати, берегти та своєчасно повертати книги.

13:07 04.10.2023

День вишиванки

День української вишиванки не має постійної дати - щорічно він відзначається в третій тиждень травня. В 2023 році День вишиванки припадає на 18 травня. Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов. Під час створення вишиванки важливо враховувати значення орнаменту:

08:54 18.05.2023

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість збройних конфліктів. Тож цього дня у класних колективах і бібліотеці закладу освіти проведено тематичні заходи, адже варто пам'ятати минуле заради майбутнього.

10:03 09.05.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень